Make your own free website on Tripod.com

* REPUBLIKA MAKEDONIJA * DSU "GOCE DELCEV "- VALANDOVO

UPIS NA UCENICI ZA UCEBNA 2005/2006

Pocetna Strana | Proekti | Fotografii | Ucenici I -klas | Aktiv za jazici | Literaturna sekcija | Ucilisen Odbor | Prirodno-Mat. Aktiv | Obuka za kompjuteri | Upis za 2005/2006 | Zemjodelski Aktiv | Za ucilisteto | Vraboteni | Kontakti

A. UPIS VO GIMNAZISKATA STRUKA

1         Kostadinova Katerina                50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

2         Ba~eva  Verka                                50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

3         Popovi}  Sanela                           50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

4         Monev  Dejan                                   50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

5         Janeva  Viktorija                          50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

6         Dimova  Marija                             50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

7         Nikolova  Ivana                            50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

8         Koceva  Viktorija                         50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

9         Eftimova  Desanka                       50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

10       Mihajlova  Yvezda                        50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

11       Brndevska  Zorica                         50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

12       Gunova  Sandra                                50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

13       Kati}  Milena                                50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

14       Zajkova  Marija                              50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

15       ^urlinova  Marija                        50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

16       ^urlinovska Tina                         50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

17       Stojanovska Qubica                     50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

18       Bel~evska Natalija                    50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

19       Kalkovaliev  Nikola                   50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

20       Gunova  Vesna                                  50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

21       `abokova Ivana                             50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

22       Ugar~eva  Pavlinka                     50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

23       Uzunov  Qup~o                                50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

24       Mitru{ev  Dimitar                    50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

25       Nakova  Irena                               50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

26       Karakoteva  Katerina                50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

27       Mi{kova  Patricija                   50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

28       Stojkova  Dijana                             50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

29       Mineva  Adrijana                          50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

30       Zajkov Vlado                                   50.00         5.00         5.00         5.00         5.00         70.00

31       Oranxieva Canka                        49.82       5.00       5.00       5.00       5.00       69.82

32       Se~kova  Irena                             49.82       5.00       5.00       5.00       5.00       69.82

33       Dimitrov  Stefan                      49.59       5.00       5.00       5.00       5.00       69.59

34       Ambru{  Sabrina                       49.75       5.00       5.00       4.75       5.00       69.50

35       Trajkova  Elena                           49.75       5.00       5.00       4.75       5.00       69.50

36       Skenderova  Marija                   49.75       5.00       5.00       4.75       5.00       69.50

37       Aliev  Berkaj                               49.55       5.00       5.00       4.75       5.00       69.30

38       Tanevska  Emilija                       49.39       5.00       5.00       4.75       5.00       69.14

39       Ilova  Slaxana                           49.58       5.00       5.00       4.50       5.00       69.08

40       Zafirova  Irena                        49.57       5.00       4.50       5.00       5.00       69.07

41       Taseva  Elena                               49.52       5.00       5.00       4.50       5.00       69.02

42       \eor|ieva  Len~e                        49.27       5.00       5.00       4.75       5.00       69.02

43       Atanasova Vesna                        49.14       5.00       5.00       4.50       5.00       68.64

44       Tan~eva  Velika                          49.05       5.00       5.00       4.50       5.00       68.55

45       Pavlov  Mom~ilo                       49.17       5.00       5.00       4.25       5.00       68.42

46       Stankova  Adrijana                    49.12       4.50       5.00       4.75       5.00       68.37

47       Kirov  \or|i                                48.84       4.50       5.00       5.00       5.00       68.34

48       Xonov  Marinko                           49.04       5.00       4.50       4.75       5.00       68.29

49       Izdu{nova Marija                     48.82       5.00       4.75       4.50       5.00       68.07

50       [kilevi}  Radovan                    48.38       5.00       5.00       4.25       5.00       67.63

51       Xilvixiev  Gligorie                 48.51       5.00       4.75       4.25       5.00       67.51

52       Rizova  Vesna                                48.49       4.75       4.75       4.50       5.00       67.49

53       Mitkova  Kristina                     48.26       5.00       4.50       4.50       5.00       67.26

54       Moneva  Elena                              48.51       5.00       4.75       4.00       5.00       67.26

55       Jovanova  Ru{ka                          48.45       5.00       5.00       3.75       5.00       67.20

56       Pavlova  Katerina                     48.21       5.00       4.50       4.75       4.75       67.21

57       Nikolovska  Dragana                 47.99       4.75       5.00       4.00       5.00       66.74

58       Dorolojkov  Goran                       47.56       4.50       4.75       4.50       5.00       66.31

59       Taseva  Marijana                       47.37       4.25       5.00       4.25       5.00       65.87

60       Amedova  Mejrem                        47.34       5.00       4.50       4.25       4.75       65.84

61       Tasev  Aleksandar                     47.12       4.75       4.50       4.00       5.00       65.37

62       Todorova  Marija                       46.85       4.75       5.00       3.75       5.00       65.35

63       Kalkovaliev  Dragan                47.10       4.25       4.75       4.25       4.75       65.10

64       Xonova Katerina                        47.14       4.50       4.50       3.50       5.00       64.64

65       Lazov  Vladimir                          46.48       4.00       5.00       4.50       4.00       63.98

66       ^o~kov  Dragan                           46.48       4.25       4.25       4.00       5.00       63.98

67       Gro{eva  Elizabeta                 45.72       5.00       4.50       4.00       4.25       63.47

68       Pavlova  Biljana                        46.71       4.25       4.25       3.75       4.50       63.46

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

69       Tim~ev  Aleksandar                   45.82       4.25       4.75       3.75       4.50       63.07

70       Mitkova  Ivana                            45.73       4.50       5.00       3.50       4.25       62.98

71       Man~ev  Pepi                               45.60       5.00       3.75       3.75       4.25       62.35

72       Dorolojkova  Daniela               45.35       5.00       4.50       3.75       3.50       62.10

73       Prnarkova  Nevena                     44.26       4.75       5.00       3.75       4.25       62.01

74       Koteva  Ivana                              45.25       4.50       4.25       3.50       4.50       62.00

75       Barlamova  Keti                         45.06       5.00       4.00       3.75       4.00       61.81

76       Leve~arova  Godana                  44.54       5.00       4.50       3.50       4.25       61.79

77       Nikolovska Tawa                        45.45       4.00       4.25       3.75       4.25       61.70

78       Dimova  Todora                           44.75       4.00       4.75       3.50       4.75       61.75

79       Pavlov  Nikola                          44.41       4.75       4.00       4.25       4.25       61.66

80       Bundov  Darko                              44.47       4.50       3.75       3.50       5.00       61.22

81       Kne`evi}  Stefan                     43.61       4.00       4.50       4.25       3.75       60.11

82       Dan~ovski  Bojan                         43.98       4.00       3.75       3.25       5.00       59.98

83       Trajkova  Cvetanka                    44.54       3.75       4.00       3.50       4.00       59.79

84       Dorolojkova  Nata{a                43.69       4.50       4.00       3.25       4.00       59.44

85       Gonov  Blagoj                                 43.09       3.75       4.50       3.00       4.75       59.09

86       Kraleva  Marija                           42.69       4.00       4.50       3.75       3.75       58.69

87       Durlojkov  Darko                         42.62       4.00       4.25       3.75       3.75       58.37

88       Kovancelieva  Katerina          42.90       3.75       3.75       3.25       4.50       58.15

89       Karakam~ev  Goran                     42.46       4.00       3.75       3.75       4.00       57.96

90       Prodanova  Qubica                   41.64       4.25       3.50       4.25       3.50       57.14

91       Petkov  Vasil                               41.45       3.75       4.00       3.25       3.75       56.20

92       Apostolov  Kole                         38.75       3.25       3.25       3.50       4.25       53.00

93       Atanasov  Dejan                          38.19       3.75       3.50       3.00       4.00       52.44

94       Grba{lieva  Rosana                  39.32       3.00       3.25       2.75       3.75       52.07

95       Pecev  Gligor                             37.33       3.75       3.75       2.75       4.00       51.58

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Primeni se ucenicite od reden br.1  do  reden br.68
---------------------------------------

B. Upis za tehni^ar za farmersko proizvodstvo vo:

 

I.  junski upisen rok  prvo prijavuvanje

 

1              Gugiceva Mirjana

2              Tanov Mite

3              Xevelekova Mara

4              Rizova Men~e

5              Rexepova Nerman

6              Babinova Gulzar

7              Pop-ivanova Daniela

8              Dimova  Zora

9              Beri{a  Xejlan

10            Jakimova Aleksandra

11            Tasev Bobi

12            Stankovi}  Nemawa

13            Janev  Vasko

14            Kostadinov  Zlatko

15            Mitev  Igor

16            Idrizov  Mustafa

17            Stojanov  Ilija

18            Atanasov  Martin

19            Tenekexiev @elko

20            Janev  Orce

21            Totlev Kam~o

22            Tenekexiev @arko

 

 

II. junski upisen rok  vtoro prijavuvawe

 

1         Nikolovska Tawa

2         Prnarkova Nevena

3         Dorolojkova Nata{a

4         Durlojkov Darko

5         Atanasov Dejan

6         Pecev Gligor

7         Ru~komanova Aleksandra

8         Mitkov Mitko

9         Usinova [enur

10       Ba~ev Timo

 

 

 

V. Upis za lozarsko-vinarski tehni^ar  vo:

 

I.  junski upisen rok  prvo  prijavuvawe

 

 

1       Krstev Trajko

2       [opov  Jane

3       Ko~arov  Mirko

4       Gogov  Jane

5       Petrova  Kostadinka

6       Anginov  Giro

7       Donev  Darko

8       Savova Monika

9       Vasilevski  Zlatko

10     Nikol~o  ^onev

11     Ba~ev  \orge

12     Savova  Len~e

13     Karakam~ev  Atanas

14     Aliov  Berkan

15     Kolev  Sa{o

16     Dodevski  Dejan

17     Ristov  Serafim

18     Omerov  Erman

19     Alimova  Zejnep

20     Mitev  Petar

21     Zulfi}ar  Mammet

22     Petkov  Goran

23     Angelov  Stefan

 

 

II.  junski upisen rok  vtoro prijavuvawe

 

 

 

                       1  Mitkova Ivana

                       2  Tim~ev Aleksandar

                       3  Dorolojkova Daniela

                       4  Kraleva Marija

                       5  Vasileva Marija

                       6  Ivanov Tihomir

 

 

 

 

 

 

selami.jpg
Kabinet po informatika

Ve molime pobarajte ne ili pratete ni mail so prasanja ili so drugi varijanti na programata

 

 Designer:    selamitahir@yahoo.com